Miért választottam ezt a szakmát? – interjú Németh Dominikkel (OSZTV 2. helyezett tanulónkkal)

Az alábbi beszélgetés hiánypótló interjú diákunkkal, aki a Szakmasztár Fesztivál döntőjében a csodálatos „ezüstöt” szerezte meg! Aki kérdez, Kremser Csaba, aki válaszol, Németh Dominik!

Miért választottam ezt a szakmát?

Beszélgetés Németh Dominik, gépésztechnikus tanulóval, aki a Szakma Sztár versenyen országos második helyezést ért el.

Németh Dominik energikusan érkezik a megbeszélt találkozóra, arcán egyfajta "örök optimizmus" látható. Nem véletlenül van jó kedve, hiszen az elmúlt hónapokban komoly sikereket ért el az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen a Gépipari végzős gépész technikus tanulója.

- Mi motivált téged annak idején, hogy ezt a szakmát válaszd?- indítom a kérdést

- Az egész családom a Gépipariban végzett, ez komoly motivációt jelentett, ám ennél még többet jelentett a CAD-CAM szakirány, ami igazán érdekelt engem.

- Gyermekkorodban ez volt az álmod?

-Úgy voltam korábban, hogy az élet majd úgyis eldönti, hogy merre szakosodjak, de nagyon örülök, hogy ezt választottam.

- Mik a jövőbeli tervek?

- Győrbe, a Széchenyi Egyetem Gépészmérnöki Karára szeretnék tovább tanulni, majd ezt követően egy jó állást szeretnék találni.

- A duális képzésben a Schaeffler fogadott be téged. Milyenek voltak a tapasztalataid?

- Szeretek ott lenni, ott tanuljuk a gépkezeléseket, a CAD-CAM-et is, az oktatók jó fejek, segítőkészek. A versenyre is rengeteg időt szántunk, nagyon sokat tanultam ott.

- A Szakma Sztár rendezvény országos döntőjébe bekerülni már nagyon nagy szó, te pedig második lettél. Mesélj erről egy kicsit.

- A középdöntőre és az országos döntőre is nagyon sokat készültünk. Maga a verseny is egy élmény volt, energiát adott a sok különlegesség és az a tudat, hogy a szakmákat mennyire megbecsülik Magyarországon.

- Mit üzensz azoknak, akik azon gondolkodnak, hogy milyen szakmát válasszanak.

- Azt üzenem nekik, hogyha igazán szeretnek valamit, akkor az soha nem munka lesz, hanem hobbi.

 

Fotó: Kremser Csaba

 

 

Iskolánk az idei évben is részt vesz a  Pénzügyi és Vállalkozói Témahét (Pénz7) programjaiban.

Eseménynaptár

Május 2026
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kövess minket közösségi oldalainkon:

Belépés a közösségi szolgálat portálra:

 

1%
Kérjük adójának 1%-ával támogassa az iskolai alapítvány működését.

Az  iskolai alapítvány tevékenységéről ide kattintva kaphat további információt.